Uwolnienie rynku gazu w Polsce zapewniło odbiorcom tego medium zupełnie nową możliwość czyli bezpłatną zmianę sprzedawcy. Jest to wynik zasady TPA (Third Party Access) pozwalającej stronie trzeciej na korzystanie z sieci należącej do przedsiębiorstwa energetycznego bez nakazu kupowania od niego prądu elektrycznego. Główna motywacja takiego działania to z reguły chęć ograniczenia kosztów. Sprawdź zatem na co zwrócić uwagę, wybierając dostawcę gazu dla swojej firmy.
Rachunek zysków i start – gaz dla firm
Wybierając gaz dla firm spośród nieograniczonej wręcz liczby ofert dostawców, na pewno należy wziąć pod uwagę nie tylko ceny surowca, lecz także różnorodne opłaty dodatkowe. Warto mieć na uwadze, że pomimo niskiej ceny gazu, mogą się one przełożyć na mniej atrakcyjną finalną cenę. Podobnie wygląda to w przypadku różnych pakietów dodatkowych będących częścią oferty. W dobie konkurencji i walki o każdego klienta mogą one świadczyć o atrakcyjności oferty, jednocześnie rekompensując wyższą cenę gazu.
Niezwykle ważne są także ogólne warunki podpisywanej umowy. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na czas trwania umowy, warunki na jakich zostanie rozwiązana, a także potencjalne zasady zmiany cen surowca. Dość istotny jest fakt, czy wybrany dostawca gwarantuje stałą cenę gazu. W ten sposób łatwiej skutecznie oszacować przyszłe wydatki w długoterminowej perspektywie. Nie zmienia to faktu, że warto pamiętać o negocjacjach, które mogą dodatkowo pomóc.

Minimum formalności
Wybór dostawcy gazu dla firmy można porównać do wyboru partnera biznesowego. W jednym, jak i w drugim przypadku sporą rolę odgrywają warunki współpracy. Liczy się także wzajemne zaufanie i stabilność działania. Nie warto bać się natomiast zmian. Biorąc pod gaz dla firm, można stwierdzić, że nie jest to skomplikowane. Udzielając firmowego pełnomocnictwa nowemu dostawcy, cały proces można jeszcze bardziej uprościć, gdyż wówczas wszystkimi formalnościami zajmuje się sprzedawca.